İstanbul Bakırköy, Carousel AVM içerisinde inşa ettiğimiz, 1750 m2 büyüklüğündeki GYMOTION SPOR SALONU’nun Tasarım, proje ve uygulaması Regans Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yapılmıştır.

Underground tarzında planlanan salon, tasarım ve uygulama açısından, Dünya’nın pek çok ünlü markasını geride bırakmıştır.

Fight Club, boks ringi, Genel Stüdyo, Plates Stüdyosu, Spining, kardiyo, fitness ve ağırlık alanlarından oluşan projede, ayrıca, yönetim ofisleri, karşılama ve resepsiyon alanı, ölçüm odası, fuaye, bay ve bayan soyunma-giyinme bölümleri, duş ve tuvalet bölümleri, teknik oda ve sistem odası bulunmaktadır.

Salonun zemin kaplamalarında, sportif aktivasyonlara uygun olması açısından, çeşitli kalınlık ve fonksiyonlarda Alman menşeili beş değişik kaplama kullanılmıştır. Yürüme yolları ile bazı bölümlere konsepte uygun desenler uygulanmıştır.

Duvar kaplamalarında, doğal tuğla desenli rustik panel kaplamalar, özel tasarım aynalar ile konsept renklerine uygun siyah ve gri duvar boyaları kullanılmıştır. Bazı duvarlarda rustik panel kaplama üzerine siyah sacdan 30x30 Cm. Kesitinde kiriş ve kurumsal logoyu ifade eden şekiller işlenmiştir. soyunma-giyinme bölümleri ve salonun bazı bölümlerinde, CNC ile “GYMOTION”Markası işlenmiş aynalar kullanılmıştır.

Kolonların iki yüzü siyah sac ile kaplanmış, üzerine mat vernik uygulanmıştır. Kolonların diğer iki yüzü ise doğal tuğla desenli rustik panel ile kaplanmıştır.

Genel Stüdyo’dan Fight Club’a geçiş koridoru, tünel şeklinde dizayn edilmiş, tavan kaplamaları ise, süs kolonlarını birbirine bağlayan 4 adet alçıpan kemer, aralarda ise doğal tuğla desenli rustik panel kaplamalar kullanılmıştır.

Salonun tavanının tamamı açık olarak planlanmış, havalandırma için Fight Club, boks ringi, Genel Stüdyo, Spining, soyunma-giyinme bölümleri, duş ve tuvaletlerde yuvarlak hava kanalları, diğer bölümlerde ise kare ve dikdörtgen kesitli hava kanalları kullanılmıştır. Tüm bölümler için yangın tesisatı ve sprigler hatları döşenmiş ve parlak kırmızı renk boya ile boyanmıştır. Elektrik hatlarının dağıtımı kablo tavaları vasıtası ile yapılmış, açık olan bölümlerde mesh asma tavan sistemi tercih edilmiştir. Yönetim ofisleri, Plates, Spining ve ölçüm odasının tavanına kare ve dikdörtgen formunda mesh asma tavan sistemleri uygulanmıştır. Boks ringinin üzerine, 25 m2 büyüklüğünde özel tasarım mesh asma tavan, karşılama ve resepsiyon alanına ise işletmenin kurumsal renklerinin hakim olduğu yine özel tasarım latalı ahşap asma tavan yapılmıştır. Tavanda, kaset alanları gri renk boya ile, yatık kirişler ve tavanda kullanılan tüm materyaller mat siyah boya ile boyanmıştır.

Salon, soyunma-giyinme bölümleri, duş ve tuvaletlerin genel aydınlatmasında tasarıma uygun olarak led spot armatürler, ayna ve doğal tuğla desenli rustik panel kaplamalar, kolonlar ile soyunma kabinlerinin alt ve üstlerinde gizli şerit led aydınlatma elemanları kullanılmıştır. Tavanın aydınlatılması ve planlanan görselliğin elde edilmesi için, havalandırma kanalları ile mesh asma tavanlarda, yalnızca tavanı aydınlatacak şekilde renk değiştiren (RGB) gizli şerit led kullanılmıştır. Boks ringi, Spinning, Plates, Yönetim ofisleri ve ölçüm odasının aydınlatmaları, meshlerin altına monte edilen lineer led armatürler vasıtası ile sağlanmıştır.

Erkek ve bayan soyunma-giyinme bölümlerinde, işletmenin kurumsal renklerini taşıyan lake boyalı, şifreli kilit sistemli dolaplar kullanılmıştır. Islak ve kuru alanların birbirinden ayrı olarak planlandığı bu bölümlerde, lavaboların olduğu duvar ile karşı duvara siyah renkli doğal tuğla desenli rustik panel kullanılmıştır. İşletmenin kurumsal rengi için özel olarak yeşil renkte tasarlanan corian lavabolar tercih edilmiştir. Tuvalet bölmeleri ile duş ve tuvalet kapıları, siyah temperli camdan üretilmiştir. Ayrıca, soyunma-giyinme bölümlerinde, duş ve tuvaletlerin zeminlerinde 30x60 gri renkli seramik, duvar kaplamalarında, kabin yüksekliğine kadar özel kesim siyah ve gri duvar seramiği kullanılmıştır. Diğer duvar kaplamalarında özel bir yöntem ile brüt beton görünümü elde edilmiştir.

Sonuç olarak, Yatırımcı kuruluş General Motion Sportif Hizmetler Ticaret Limited Şirketi ve AVM yönetimi ve teknik ekibinin yardım ve desteği ile her vardiyada ortalama 40 kişinin uyumlu ve disiplinli çalışmaları ile, Regans Proje Yönetimi A.Ş. olarak GYMOTION SPOR SALONU Projesini 105 günlük bir sürede ekonomimize kazandırdığımız için mutluyuz, gururluyuz.

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…

FOTOĞRAFLAR